×

خبر فوری

۳۰۰ هکتار از اراضی حلقه دره درختکاری شد/ سبزینگی درختان جایگزین آلودگی ناشی از شیرابه‌ها می شود

منطقه حلقه دره به عنوان یکی از چالش های زیست محیطی شهر کرج نیاز ضروری به رسیدگی و اصلاح داشت که با همراهی همکارانم در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری از طریق کاشت درخت در ۳۰۰ هکتار از این منطقه، بخشی از مشکلات مربوطه مرتفع شده است.

 

کیانی افزود: حفظ و توسعه فضای سبز از اولویت ها و دغدغه های جدی مدیریت شهری در سال‌های اخیر بوده و در دوره ششم شورا نیز با رویکرد بسیار جدی تری به آن پرداخته شده است.

 

وی، با اشاره به سابقه باغشهری کرج، بر ضرورت حفظ این مهم و توسعه آن تاکید کرد و افزود: کرج شهری آباد و زیبا بوده؛ تفرجگاهی که بسیاری از مردم پایتخت برای کسب آرامش و لذت از طبیعت به این منطقه مراجعه می کردند. این سابقه در سال‌های اخیر با ساخت و سازهای بی رویه و نامناسب در کنار بی توجهی به حریم محیط زیست و فضای سبز، با چالش ها و ضعف هایی روبرو شده است.

 

این مسئول، غرص نهال در اراضی حلقه دره را بخشی از این هدف برشمرد و تاکید کرد: با توجه به اینکه دفن و دپوی زباله در حلقه دره باعث روان شدن شیرابه ها در خاک آن شده، این منطقه به  عنوان یکی از نقاط آلوده و پرخطر شهر محسوب می شود.

 

وی با ذکر گونه های کاشته شده در این منطقه ادامه داد: عملیات درختکاری سایت حلقه‌دره با استفاده از گونه‌های سازگار با شرایط اقلیمی و مقاوم با کم آبی نظیر کاج تهران، پسته، بنه، سرو نقره‌ای، زبان گنجشک، و زیتون تلخ انجام شده است.

 

کیانی افزود: توسعه فضای سبز و جنگل کاری در این محدوده تأثیر بسزایی در جلوگیری از ورود ریزگردها به شهر داشته و به ارتقای کیفیت هوای استان منجر خواهد شد.


شهردار کرج به اهمیت جلب مشارکت‌های مردمی در زمینه پایداری محیط زیست اشاره کرد و یادآور شد: رفع مشکلات مرکز دفن زباله حلقه دره به همکاری بخش خصوصی و دیگرسازمان‌های متولی محیط زیست نیازمند است که امیدواریم با ورود بخش های خصوصی و مردمی، این اقدامات با سرعت و کیفیت مضاعفی انجام گیرد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.